Krasoslovne delavnice v sečoveljskem vrtcu

V četrtek, 19. februarja 2015, nas je obiskala doc. dr. Nataša Ravbar z Inštituta za raziskovanje krasa ZRC SAZU. S sodelavcem Matejem sta za predšolske otroke sečoveljskega vrtca ter otroke podružnice iz Svetega Petra izvedla zanimive delavnice na temo Raziskovanje in varovanje krasa.

Po uvodni predstavitvi krasa je sledilo delo po skupinah. Iz modelirne mase so oblikovali človeške ribice ter jih opazovali v akvariju, gradili so hiše iz kamna, sestavljali puzzle na temo kras, iz plastenk izdelali »vodne izvire« ter risali kraške jame.

Drugi del druženja smo izvedli na prostem, na igrišču našega vrtca, kjer je gospod Matej predstavil jamarja, jamarsko opremo ter najpogumnejše otroke vlekel in spuščal po vrvi. Spuščali so se v jamo pod našim vrtcem, globoko 35 metrov.

Hvala Nataši in Mateju za lepo dopoldne, polno novih vtisov in znanj.

Zapisala Tanja Mozgan Imperl

(Ogledano skupaj: 353, današnjih ogledov: 1)

Morda vam bo všeč tudi...