Teden otroka

Teden otroka je projekt ZPMS, ki se začne vsak prvi ponedeljek v mesecu oktobru in traja 7 dni. V Tednu otroka se organizirajo različni prostočasni in razvedrilni programi za otroke v vseh večjih krajih po Sloveniji.

letošnja tema: POVABIMO SONCE V VRTEC

V vrtcu Sečovlje smo tudi letos ob Tednu otroka, organizirali različne dejavnosti in še dodatno popestrili dneve v vrtcu. Zanimiv in pester program nas je spremljal preko celega tedna.

Po vseh skupinah smo organizirali jesenske ustvarjalne delavnice, kjer so otroci ustvarjali iz naravnega materiala. Povabili smo sonce v vrtec in ustvarjali. Najmlajši so spoznavali jesenske plodove in si ogledovali buče. Starejša skupina je pripravila gledališko predstavo in jo zaigrala mlajši skupini.

Pripravili smo tudi pravo tržnico , kjer so otroci prodajali in kupovali domače sadje in zelenjavo. Na šolskem igrišču in smo se vključili v športne igre.  Rajali in zabavali smo se na vrtčevskem igrišču, kjer smo si spekli slastne palačinke. Ves teden smo se veliko igrali in zabavali.

Zapisala: vzgojiteljica Bojana Rudl