Prešernov dan

V sredo, 7. 2., smo se ob 8.20 v naši telovadnici zbrali vsi učenci šole, saj smo imeli proslavo pred 8. februarjem, ko je Prešernov dan. Na proslavi so sodelovali številni učenci naše šole. Obiskal nas je tudi sam France Prešeren, ki ga je spretno odigral naš osmošolec Timotej. Na začetku je učencem razdelil fige. Potem pa sta skupaj z voditeljico Leo odlično povezovala celotno proslavo. Učenci od 4. do 9. razreda so prikazali pesnikovo življenje, ljubezni, njegova dela ter kako je Prešeren pri Slovencih prisoten danes. Nekateri učenci so deklamirali Prešernove pesmi, kot so: Glosa št. 3, Povodni mož ter himno Republike Slovenije Zdravljico. Šolski zborček pa je prireditev še obogatil s pesmima O, Vrba in Zdravljica.

Jan Špeh