Športna delovna sobota v 1. triadi

11. 5. smo imeli na naši šoli delovno soboto, učenci 1. triade smo izpeljali zanimiv, zdrav in poučen športni dan. Z avtobusi smo se odpeljali v Piran, kjer je potekala prireditev “Krepitev zdravja za vse”. Organizirane so bile različne športne in zdrave dejavnosti, ki so jih pripravila različna obalna in slovenska društva, povezana z zdravim načinom življenja.

Z rdečo vilo smo spoznali pomembnost krvodajalstva, s članicami Šole zdravja smo se vsi udeleženci na Tartinijevem trgu razgibali, nato pa smo se razdelili v skupine po razredih in se vključili v vodene aktivnosti. Spoznali smo jogo, borilne igre, športno-zabavne igre, prvo pomoč za otroke, zobno preventivo, kulinarične zanimivosti, pomen Unicefovih punčk … Učence so zelo pritegnile kleklarice s kleklanjem ter lončar z izdelavo lončenih skled in lončkov. Lahko pa smo okušali zdravo pridelano sadje in zelenjavo, med in marmelade, oljčna olja in druge izdelke.

Preživeli smo nepozaben športni dan.