Tradicionalni slovenski zajtrk

Če izmenjava jabolki, bova še vedno imela vsak eno,
če pa izmenjava misli, bo vsak imel obe. (B. Shaw)

Na petek, 15. novembra, smo na jutranjem prijetnem druženju in izmenjevanju misli zajtrkovali malčki iz vrtca, učenci in delavci šole in vrtca. Na tradicionalnem slovenskem zajtrku sta se nam pridružila predstavnika občine Piran, podžupan, g. Karlo Radovac in Bruno Kuzmin.

Namen zajtrka je bil ozaveščanje o pomenu prvega jutranjega obroka. Imeli smo izbiro kruha, mleka, masla, jabolk in ob predstavitvi čebelarja g. Konstantina Radoslava tudi različne vrste medu.

Na Podružnični šoli in vrtcu v Sv. Petru so se ob zajtrku družili v eni igralnici in v jedilnici. Z obiskom jih je razvesil domači čebelar, g. Bojan Česnik.

Živila so bila izključno iz lokalnega okolja.

Slasten zajtrk, nasmejani obrazi in številni razstavljeni izdelki učencev so bili dokaz, kako izjemni so taki dogodki.