Dan jezikov

Vsi vemo, kako pomembno je učenje jezikov in kako je vsak narod ponosen na svoj jezik. V Evropi že vrsto let praznujemo evropski dan jezikov in dan maternega jezika, na naši šoli pa smo prav na dan slovenskega znakovnega jezika, ponedeljek 14. 11. 2022, učencem 7.a in 8.a z dvema zunanjima gostjama priredili dan jezikov. Isti dan je hkrati potekalo na šoli srečanje učencev naše šole, iz Buzeta in iz Trsta. Učenci so se razdelili v pet skupin in se za uvod pomerili v kvizu o znanju jezikov, vsi skupaj so se trudili prepoznati morilca v igri »Kdo je morilec«, potem pa so se ves dan premikali z delavnice na delavnico in pri tem spoznavali lomilce jezika, estonščino, madžarščino, pisali izvirna besedila iz danih besed, igrali boggle in sestavljali zgodbe ter končali dan z obilico smeha ob pantomimi. Odlično smo se zabavali in se marsikaj naučili. Gostjama in njunima spremljevalcema pa se, seveda, najlepše zahvaljujemo za pomoč pri izvedbi dneva jezikov.

(Ogledano skupaj: 36, današnjih ogledov: 1)

Morda vam bo všeč tudi...