Krasoslovne delavnice za 4. in 5. razred

V torek, 10. marca 2015 sta doc. dr. Nataša Ravbar iz Inštituta za raziskovanje krasa ZRC SAZU Karst Research Institute ZRC SAZU in sodelavec Matej Blatnik izvedla krasoslovne delavnice na temo Raziskovanje in varovanje krasa.
Četrtošolci in petošolci so spoznali pomen krasa in kraških vodnih virov ter obogatili znanje o jamah pri nas in v svetu.

Po predavanjih je sledilo delo po skupinah. Delo v skupinah je temeljilo na predhodnem pridobljenem znanju in informacijah iz predavanj. Učenci so izdelovali model krasa, iz das mase izdelali človeško ribico in jih opazovali v papirnatem akvariju, iz časopisnega papirja izdelali modele kapnikov ter plakate na temo Kaj vem o krasu?, Zakaj v krasu kaplja in curlja? in Kras je preluknjan kot sir! Za konec pa je Matej Blatnik, pod oljko predstavil delo jamarja, njihovo opremo ter tehniko plezanja.

Kot že prej rečeno, so učenci četrtega in petega razreda s tem pridobili veliko koristnih izkušenj in dodatnega znanja o krasu ter kraških pojavih.