Dan Zemlje malo drugače

20160422_104334 (1)         20160422_104710

V petek, 22. aprila 2016, na DAN ZEMLJE so učenci 1. in 2. razreda OŠ Sečovlje obiskali letališče Portorož v Sečovljah. In to s prav posebnim razlogom: da bi pozdravili okoljevarstvenika Matevža Lenarčiča.

Neverjetno se jim je zdelo, da lahko človek prepotuje pot okoli sveta s tako majhnim letalom. Pa ne kar tako, za zabavo, ampak s ciljem, da odkrije vsebnost črnega ogljika v atmosferi. Otroci so temu rekli: » Matevž je meril, koliko je umazan zrak na Zemlji.« Sprejeli so ga z bučnim aplavzom in vzkliki. G. Lenarčič jih je prisrčno pozdravil. Na list papirja jim je napisal lepe želje in se podpisal. Veselje je bilo neizmerno.

Morda bo kdo izmed njih, ko bo odrasel, tudi tako skrbel za naš planet. Prav vsak pa naj pogumno leti svojim sanjam naproti.

Najlepša hvala direktorju letališča g. Robertu Krajncu, da je otrokom omogočil to nepozabno doživetje.

Učenci 1. in 2.r. OŠ Sečovlje z učiteljicama