Prešernov dan

V vrtcu smo kot vsako leto obeležili PREŠERNOV DAN. V torek, 7. februarja smo otrokom predstavili Franceta Prešerna, njegova dela in podobo.

Pri mlajših otrocih smo si ogledali njegove fotografije in njegovo poezijo. Poslušali so zgodbo o Lepi Vidi in listali slikanice. Obiskali so nas tudi starejši otroci, ki so nam prinesli fige in nam povedali, da so Prešerna klicali tudi doktor fig, saj je otrokom zelo rad delil fige. Z veseljem smo jih poskusili in bile so nam všeč.

image1  image2

Starejši otroci so poslušali Himno in Povodnega moža. Skozi slike in pripoved vzgojiteljic so spoznavali kakšno je bilo življenje v času Prešerna, kako so ljudje živeli in kako so bili oblečeni. Bilo je zanimivo in otroci so pridno poslušali. Najstarejša skupina pa je ta dan izkoristila tudi za spoznavanje jezikov in multikulturnost. Na obisk so povabili mamici dveh otrok, da sta prebrali pravljico Rdeča Kapica v ruščini in madžarščini.

image3  image4