Teden prometa – varno v vrtec

V mesecu septembru smo veliko časa namenili prometni vzgoji. Z otroki smo opazovali promet in spoznavali varne in nevarne poti v okolici vrtca. Sodelovali smo na likovnem natečaju Varno v vrtec in z Zavodom Varna pot, ki so nam pripravili zanimive in poučne delavnice z naslovom Prometna deteljica. Otroci starejših skupin vrtca Sečovlje, podružnice Sveti Peter in La Coccinella, so se preizkusili v različnih prometnih situacijah in se preko igre učili varnega in kulturnega obnašanja v prometu. Spoznavali so osnovna pravila in prometne znake, poudarili pomen varnostnega pasu in uporabe sedeža, se pogovarjali o vlogi pešca in vse to tudi preizkusili v praksi na mini poligonu.

V tednu mobilnosti pa smo organizirali tudi pohod Fit hoja za zdravje. Mlajši otroci so se odpravili proti bližnjemu sadovnjaku, kjer so se urili v hoji po neravnih površinah. Opazovali so naravo in si ogledali živali na kmetiji. Starejše skupine pa so odšle na daljši pohod po gozdni poti, proti Kortam.  Otroci podružničnega vrtca Sveti Peter so se skupaj podali na pot do Nove vasi, kjer so se igrali na igrišču in pred gasilskim domom.