Dobrodošli v novem šolskem letu 2021/22

Dragi učenci, spoštovani starši, skrbniki.

Pred nami je prvi september in prvi šolski dan v šolskem letu 2021/22. Šolski prostori bodo ponovno oživeli, saj se vrnete vi, dragi učenci.

Čeprav začenjamo šolsko leto s prostorsko stisko, ker se gradnja prizidka še ni zaključila, bomo poskrbeli, da bo delo v šoli potekalo varno, prijetno in po urniku. Skupaj bomo spremljali zaključna dela in se veselili novih prostorov.

Prepričana sem, da ste si odpočili, si nabrali novih moči in se veselite novih izzivov, morda novih sošolcev, učiteljev, novega znanja, spoznanj in prijetnih druženj.

Poti, ki vodijo proti šoli in vrtcu bodo dodatno obremenjene, zato je potrebno še posebno pozornost nameniti varni hoji in vožnji na teh območjih. Pri tem nam bodo pomagali tudi prostovoljci, policija in redarstvo, za kar se jim zahvaljujemo.

Najpomembneje je, da v šolo prihajate zdravi in upoštevate skupne dogovore in pravila, da bo šolanje potekalo v šoli. Začenjamo ga po modelu B, ki omogoča potek celotnega obveznega in razširjenega programa ob upoštevanju določenih priporočil. Več informacij o ukrepih in  pravilih šolskega reda boste dobili na prvem srečanju z razrednikom.

Več o poteku prvega dne si preberite spodaj.

Želim vam prijeten začetek novega šolskega leta.

Ravnateljica: Mirela Flego, prof.

PRVI ŠOLSKI DAN – SREDA, 1. 9. 2021

Učenci od 2. do 9. r.  pridejo v šolo med 8. 00 in 8.15, kjer se razvrstijo po razredih.

Učenci 2., 3. in 4.b razreda počakajo pred vhodom v pritličju, s parkirišča, ostali učenci na dvorišču pred glavnim vhodom. V učilnice jih pospremijo razredniki.

S seboj prinesejo šolsko torbo, peresnico in copate.

Za vse učence od 1. do 9. r je obvezna uporaba zaščitnih mask v vseh skupnih prostorih, za učence od 6. do 9.r. je obvezna uporaba mask tudi med poukom.

Pouk bomo zaključili ob 11.45.

Učenci vozači gredo domov s posebnim avtobusom ob 12. uri, iz Sv. Petra ob 12.20.

Malica bo organizirana za vse učence, kosilo le po predhodni najavi, do torka, 31. 8., do 10. ure na tel. 05 671 26 03 (kuhinja).

Prav tako je potrebna predhodna najava za podaljšano bivanje na tel. 05 671 26 00 ali tajnistvo@ossecovlje.si.

Sprejem prvošolcev na matični šoli bo v šolski jedilnici ob 10. uri, na Podružnični šoli v Sv. Petru ob 9. uri. Roditeljski sestanek za starše prvošolcev bo v četrtek, 2. septembra.

Razpored razredništev:

Podružnična šola Sv. Peter
1. POŠ Marjeta Blagojević
2., 3. POŠ Mateja Car

Od 2. 9. dalje poteka pouk po urniku, ki je ustvarjen v e-asistentu in bo viden 31. 8. 2021.

Sečovlje, 27. 8. 2021

Samotestiranje učencev – okrožnica MIZŠ

(Ogledano skupaj: 1.036, današnjih ogledov: 1)