Teden mobilnosti

Vsako leto v mesecu septembru v vrtcu Sečovlje ter podružnici Sv. Peter obeležimo teden mobilnosti. V ta namen smo pripravili dejavnosti za otroke, ki so potekale v mehurčkih. V prvem starostnem obdobju so otroci spoznavali promet preko igre, pesmic in deklamacij. Prav tako so v drugem starostnem obdobju promet in prometna pravila spoznavali preko igre, pesmic, deklamacij ter Fit aktivnih metod in Fit gibalno didaktičnih iger. Vzgojiteljice so pred vrtcem pripravile prometni poligon s cesto, pločnikom, prehodom za pešce in prometnimi znaki. Otroci so se po poligonu vozili s skiroji, poganjalci in kolesi, se učili prometnih pravil in upoštevali vse udeležence v prometu. Iz revij so izrezovali vse, kar je povezano s prometom ter naredili plakat. Dobili so tudi konkretne izkušnje udeležencev v prometu na sprehodih, v okolici vrtca.
Predšolski otroci so se udeležili delavnic Zavoda Varna pot – Prometna deteljica, ki smo jo izvedli v vrtcu Sečovlje. Poleg naših otrok, so se nam pridružili še otroci iz prvega razreda osnovne šole. Delavnice so bile poučne, saj so otrokom na zanimiv in zabaven način prikazali prometne vsebine in varnost v prometu.

Robin Šink