Juha, ki iz buč se skuha

V četrtek, 28.10.2021, ob 17. uri, so bili otroci vrtca in prvega razreda vabljeni v OŠ Sv. Peter na posebno JESENSKO uro pravljic.

Globoko v gozdu, v stari beli koči, tri prijateljice vsak dan kuhajo bučno juho. Vsaka ima svoje delo. Skuha jo muca, ki seseklja bučo. Skuha jo veverička, ki premeša vodo. Skuha jo račka, ki z drobcenim lončkom zajame soli in je ravno prav natrese v veliki lonec. Juha, ki iz buč se skuha je boljša kot vsaka druga juha. Zdi se, da so vsi srečni, potem pa se nekega dne mala račka odloči, da je ona na vrsti, da meša juho. Tako se začne prepir. Juha, ki iz buč se skuha je prikupna zgodbica , ki pripoveduje o vzponih in padcih prijateljstva.

Otroci so si ogledali lutkovno igrico, ki sta jo pripravili TETKI PRIPOVEDKI.

Preko zgodbice so se naučili, da se vsi prijatelji kdaj skregajo, vendar najpomembnejše je, da se nato pogovorijo in pobotajo.

Pripravili sva tudi ustvarjalno delavnico, kjer so otroci izdelovali papirnate buče.

Vidimo se kmalu 😊

Tetki Pripovedki : Bojana in Alenka