Zborček kot družina

Na OŠ Sečovlje, v enoti podružnične šole v  Sv. Petru poteka interesna dejavnost pevskega zbora na nekoliko drugačen način. V redne pevske vaje se občasno vključijo tudi starši vpisanih otrok, ki aktivno sodelujejo na določenih proslavah in prireditvah. V letošnjem šolskem letu se je  ena takih prireditev že izvedla; to je decembrski nastop v TPC Lucija  ob praznovanju novega leta. OPZ sv. Peter se je predstavil z dvema skladbicama: Naj zvoni in Božična pravljica. V slednji so se starši skupaj s svojimi otroki izkazali kot odlični pevci in pričarali s pesmijo res prelepo praznično vzdušje. Namen skupnega petja otrok in njihovih staršev je, da bi izkoristili vsak trenutek svojega  časa in ga na poseben način podarili svojim otrokom. Otroci se takih trenutkov neizmerno veselijo, njihovi starši pa s ponosom gledajo na svojega otroka, ki je samozavesten, pozitivno naravnan in navsezadnje srečen, ker ima ob sebi svojega starša tudi v takih priložnostih, ki niso vsakdanje.

Zborovodkinja: Karmen Fonda