Prvi športni dan za učence prvega triletja

V soboto, 29. 9. 2018, smo imeli učenci 1. VIO prvi šolski dan Jesenski pohod. Ob 8.00 uri smo se zbrali v šoli, si razdelili malico, se pogovorili o pravilih obnašanja na pohodu in nato se podali na pot. Iz Sečovelj nas je pot vodila do Parecaga, kjer je bil prečudovit razgled na naše soline, mimo Seče do Parencane. Ob Parencani smo občudovali različne ptice in rastline. Nato smo pomalicali in nadaljevali pot do letališča. Na letališču je bilo zelo zanimivo in zabavno, saj smo lahko sedeli na policijskem motorju, vstopili v policijska vozila, “zaprli so nas v marico”, ogledali smo si tudi gasilsko vozilo in se preizkusili na gasilskem poligonu. Vojaki so nas namazali po obrazu. Napet in atraktiven je bil prikaz ulova tatu s policijskim psom. Občudovali smo letalske akrobacije in si ogledali razstavo slik z našimi nagrajenci. Super dan.

Zapisala: Irena Rupena