Pisana jesen v vrtcu Sveti Peter

V vrtcu Sveti Peter smo jesen že nestrpno pričakovali, saj je ni bilo od nikoder. Najprej smo se odpravili v bližnji gozdiček, kjer smo opazovali drevesa in ugotavljali, ali je gozdiček le obiskala teta Jesen. Ugotovili smo, da je v gozdu jesenskih barv zelo malo, zato smo z jesenskimi delavnicami želeli priklicati jesen v naš kraj. Izdolbli in krasili smo buče, nizali jesenske plodove na vrvico in s tem izdelali verižice ter ustvarjali iz slanega testa. Pod spretnimi prstki otrok so nastale čarobne in nagajive buče. S skupnimi močni smo naredili teto Jesen, ki je bila prečudovita, da si jo je prišla ogledati tudi »prava« teta Jesen. S svojo pisano paleto barv je pobarvala noske otrok in skupaj smo zapeli jesenske pesmi.

Vzgojiteljice iz Sv. Petra