Dobrodelna pobuda 6. a razreda

Učenci 6. a razreda so na začetku šolskega leta dali pobudo, da želijo zbirati stvari (hrano, odeje, igrače) za živali v zavetišču.

Celotna zbiralna akcija je bila izvedena s strani učencev. Od ideje, vključevanja ostalih učencev šole, širjenja vesti o akciji, do organizacije obiska in prevoza zbranih stvari. Pri slednjem dejanju so jih dobrovoljno podprli tudi starši, ki so namenili svoj prosti čas in pomagali pri prevozu do zavetišča.

V soboto, 16. novembra 2019 smo obiskali Obalno zavetišče za živali in predali zbrana sredstva. Prijazno so nas sprejeli, nas popeljali po zavetišču, nam dovolili stik z mačkami in psi, ki prebivajo pri njih. Učenci so skupaj s starši nekaj psov peljali tudi na sprehod in jim tako popestrili dan.

Pohvala in čestitke učencem za izpeljano zbiralno akcijo, staršem in vsem, ki so prispevali pa zahvala za podporo.