Naravoslovni dan v 2. r

Danes smo učenje namenili morskemu svetu. Najprej smo dogajanje na morju opazovali s kopnega. Opazovali smo pristanišče, plovila in utrip življenja v pristanišču. Nato smo se podali na poučno plovbo. Ladja nas je odpeljala iz Pirana proti Strunjanu. Življenje v morju smo opazovali najprej z ladje. Galebi, ribice in druge drobne podobe so švigale ob ladji. Ko pa smo se podali v podpalubje ladje, smo se počutili, kot v potujočem akvariju. Skozi steklena okna smo opazovali morsko dno, morske rastline in živali. Črniki, salpe, špari, morske klobase, leščurji, školjke in druga živa bitja so se nam prikazala v vsej svoji lepoti.

Opazovali smo Piran z morske strani, slišali smo tudi zgodbo o jezerih v Fiesi, ki sta nastali kot posledica izkopavanja gline in si ogledali nasade školjk klapavic v Strunjanu.

Podobe nad in pod vodo so v nas prebudile navdih in ustvarjalnost.

Učenci 2.a z učiteljicama Jasno in Ireno