eTwinning

eTwinning je skupnost evropskih pedagoških delavcev, ki delajo v šolah po Evropi. Ponuja jim spletni portal, ki omogoča povezovanje, sodelovanje, razvijanje projektov, izmenjavo izkušenj in še veliko več.

V letošnjem šolskem letu se je naša šola pridružila skupnosti eTwinning. Učenci četrtega razreda bodo sodelovali pri mednarodnem projektu eTwinning Penfrined Club.

Projekt govori o sodelovanju med učenci, šolami in izmenjavi izkušenj med učitelji in učenci doma in v tujini. V projektu sodelujejo šole iz Turčije, Finske, Francije, Italije, Hrvaške, Španije, Ukrajine, Gruzije, Portugalske, Armenije, Finske in Jordanije. Učenci projekta so stari med 9 in 11 let. Komunicirali bomo v angleščini.

Cilj projekta je spoznati učence iz drugih držav, spoznati nove kulture, praznike, pisati pisma v angleškem jeziku in tako izboljšati komunikacijske sposobnosti v angleščini. Najbolj pomemben cilj pa je dati učencem priložnost, da na zabaven način vadijo angleški jezik.

Zapisala vodja projekta
Anastassia Remec