Bralni maraton 2023/24

V petek, 19. 4. 2024, je na naši šoli potekal bralni maraton. Sodelovali so učenci 6. in 7. razreda, ki so v letošnjem šolskem letu opravili slovensko bralno značko. Ob 17.30 smo se zbrali na šolskem dvorišču in šli s knjigo na sprehod po Sečovljah. Bralni potep je od nas, knjižnih moljev, terjal veliko energije, zato je po njem sledilo okrepčilo – za večerjo smo si privoščili slastne pice. Med čakanjem smo si čas krajšali z zabavnimi igrami, ki so nas popeljale v čudovit svet književne resničnosti in njenih junakov. Po večerji smo se udobno namestili v šolski telovadnici, ki se je za eno noč prelevila v hotelsko sobo. Pred spanjem smo se družili ob knjigah, pantomimi na temo književnih del in se ob tem zelo zabavali. Čas je zelo hitro tekel in ob polnoči, ravno ob uri, ko je tudi Pepelka zapustila plesno prizorišče, smo se utrujeni, a polni lepih vtisov podali v svet sanj. Potem ko smo prebudili učiteljici, ki sta spali skorajda tako trdno kot Sneguljčica, in po sladkem zajtrku, je napočil čas za odhod domov. Pred tem smo še zbrali vtise, zakaj je branje za vse nas tako zelo pomembno in že kovali bralne načrte za prihodnje šolsko leto.

mentorici Sanja Krušvar in Petra Špeh