Prvi šolski dan

Nekje v nekem kotičku svojih src
smo še vedno vsi učenci.
(Tagore)

PRVI ŠOLSKI DAN

Prvi šolski dan je bil slovesen za vse: bodoče prvošolce, starše in delavce šole. Med sedemnajstimi prvošolci matične šole Sečovlje in tremi prvošolci iz podružnične šole Sveti Peter je bilo čutiti pričakovanje, vznemirjenost in navdušenje.
Ravnateljica Mirela Flego je prvošolce, njihove starše in goste spodbudno nagovorila in prvošolcem zaželela veliko radovednosti in poguma. Predstavila je tudi učiteljice, ki jih bomo v tem šolskem letu poučevale in smo jih na ta dan slovesno sprejele v 1. razred.
Vse prvošolce je obiskal podžupan občine Piran, g. Karlo Radovac, ki je vsem novim učencem čestital ob vstopu v prvi razred in jim zaželel uspešno učenje v šoli, ki jo je tudi sam obiskoval in na katero ima čudovite spomine. Vsak učenec je prejel za spomin knjigo.
V kulturnem programu so starejši učenci zapeli in zaigrali ter predstavili šolski dan ter priklicali torto. Prvošolci so upihnili prvo svečko na torti mavričnih črk in številk.

Tako se je začel čas šolanja, ki bo vsakega otroka peljal do izobrazbe in izbranega poklica.
Na poti do ciljev jih bomo odgovorno spremljali tako starši kot delavci šole.

Aktiv učiteljic 1. razreda