Predavanje za starše “Hitri prstki”

V skrbi za zdravje naših najmlajših smo pristopili k lokalni pobudi občine Piran s ponudbo predavanj s priporočili za strokovne delavce vrtcev in starše predšolskih otrok v občini Piran glede varne in uravnotežene uporabe digitalnih tehnologij, utemeljenih na Nacionalnih smernicah za uporabo zaslonov.
V torek, 16. 11. 2021 ob 17h, v sodelovanju z društvom Logout, organiziramo spletno predavanje glede varne in uravnotežene uporabe digitalnih tehnologij utemeljeno na Nacionalnih smernicah za uporabo zaslonov pri otrocih in mladostniki.
Starost uporabnikov digitalnih tehnologij (pametnih telefonov, tabličnih računalnikov, TV zaslonov, računalnikov, pametnih ur, VR očal) se opazno niža. Vedno več uporabnikov, ki hkrati tudi preveč časa preživijo ob napravah z zasloni je med predšolskimi otroki. Neposredno se z napravami srečujejo v domačih okoljih in posredno v vrtcih z opazovanjem zaposlenih pri uporabi naprav.

Vsebina predavanja:

• Priporočila stroke glede uporabe digitalnih naprav pri predšolskih otrocih.
• Kdaj otroku ponuditi računalnik, mobilni telefon ali tablico?
• Primerne in katere neprimerne vsebine.
• Škodljivi učinki uporabe in prednosti.
• Kako je z omejevanjem uporabe?
• Koliko časa lahko otrok uporablja digitalne naprave in pod katerimi pogoji?
• Kdaj, če sploh, otroku kupiti napravo?

Spletno predavanje bo vodil predstavnik društva Logout, g. Janez Arh.
Predavanju se lahko priključite preko spodnje povezave:

Pridružitev Zoom srečanju:

ID srečanja: 868 8475 8162

Veselimo se virtualnega srečanja z vami!