Predstavitev športov in kros

V ponedeljek, 3. 10. 2022, so se učenci od 1. do 6. razreda udeležili športnega dne “Predstavitev športov”. Na šolo so prišli predstavniki 9 športnih društev iz občine Piran in učencem demonstrirali način treninga v svojem klubu. Spoznali so veslanje, jadranje, karate, tvirling, rokomet, nogomet, košarko, odbojko in ples, pa še atletiko in tenis. Učenci so bili nad dejavnostmi navdušeni in po koncu dneva napolnjeni z novimi znanji. Zahvaljujemo se vsem sodelujočim klubom in upamo, da se bo v bodoče število otrok vključenih v delo športnih klubov povečalo.

Nogometni klub Portorož Piran
Veslaški klub Piran
Jadralni klub Pirat
Rokometni klub Piran
Košarkarski klub Portorož
Volley klub Portorož
Karate klub Piran
Twirling in mažoretni klub Lucija
Plesna šola Kazina Obala

V petek, 7. 10. 2022, se je 43 učencev od 5. do 9. razreda udeležilo občinskega tekmovanja v krosu, ki je potekal v Fiesi. Dečki do 7. razreda in dekleta so tekmovala na 800 metrski progi, dečki 8. in 9. razredov pa na 1000 metrov. Osvojili smo 2 zlati medalji, 4 srebrne in 3 bronaste, v skupni razvrstitvi pa smo zasedli drugo mesto, pred OŠ Cirila Kosmača Piran in za prvouvrščeno OŠ Lucija.

Čestitke vsem udeležencem.

Zlati medalji: