Teden otroka

Radovednost pomeni zanimanje za različne stvari. Z radovednostjo napredujemo, prihajamo do novega znanja, novih izkušenj in spoznanj. Otroci kažejo radovednost s spraševanjem ter željo po odkrivanju nečesa novega. Otroci so radovedni do vsega, kar počnejo, kar opazujejo. Skozi igrivo raziskovanje zadovoljijo svojo radovednost in jo na ta način razvijajo. Radovednost pomaga otrokom odkrivati in razumeti svet. Najpogostejše otroško vprašanje je “zakaj”, odgovor pa se najpogosteje začne z “zato”. In zato tudi takšen naslov letošnje osrednje teme. Tudi v našem vrtcu smo pripravili zanimive dejavnosti, s katerimi so otroci raziskovali, pridobivali novo znanje in se zabavali. Otrokom smo pripravili dan ustvarjalnih delavnic, kjer so izdelovali dekoracijo za celoten vrtec in ob tem urili finomotoriko, raziskovali so z različnimi naravoslovnimi poskusi in pripravo ter peko različnega peciva. Udeležili so se športnih iger, ki so vir zabave in sprostitve. Za zaključek tedna pa so vzgojiteljice zaigrale gledališko igro Juha, ki iz buč se skuha.