Teta jesen

Prvi dan jeseni ni niti približno spominjal na jesen. Listki na drevesih so bili zeleni, vreme in temperatura sta bili značilni za poletni in ne jesenski čas. Tako nas je teta Jesen obiskala v začetku oktobra. Bila je oblečena v pisana oblačila, na glavi je imela lep, velik klobuk in s seboj je prinesla košaro, v kateri je imela nekaj jesenskih plodov, sadje in veliko pisanih barv ter čopičev s katerimi je pobarvala zelene listke v rdeče, rumene, rjave in oranžne barve. Z otroki je veselo poklepetala in zapela pesmi o jeseni.

Teto Jesen smo v vrtcu Sv. Peter presenetili tako, da smo iz naravnega materiala, ki so ga v vrtec prinesli otroci, naredili njeno dvojnico, jo okrasili s pisanim listjem in jesenskimi plodovi. Ob zvokih otroške glasbe smo zapeli in zaplesali.

Zapisala: Nina Jankovič