Pust

V pričakovanju pusta smo se v vrtcu Sečovlje pripravljali že teden dni prej. Okrasili smo igralnice, izdelovali maske, prepevali pustne pesmi, deklamirali, izdelovali razne likovne izdelke, se pripravljali oz. navajali na maskiranje (poslikava obraza, oblačenja kostumov…) Spoznali smo, da se v maškare preoblečemo zato, da preženemo zimo in prikličemo težko pričakovano pomlad. Z otroki smo se pogovarjali, kaj bodo za maškare in vsi so z navdušenjem pripovedovali, v kaj se bodo preoblekli. Vsak je bil zelo ponosen na svoj kostum. Pustni torek smo pričeli z jutranjim plesom po igralnicah, za malico pa smo se posladkali s krofi, ki na ta dan ne smejo manjkati. Sledila je predstavitev maškar, ki so se predstavile s plesom po skupinah. V povorki smo se odpravili po bližnji okolici do trgovine v Sečovljah kjer smo se posladkali. Najmlajši otroci pa so se ustavili pri družini Trbižan in družini Gregorič, kjer so nas prijazno sprejeli. Otroci so v zahvalo zapeli pustne pesmi in rajali ter tako pregnali zimo.

Zapisal: Uroš Savec

pv1 pv3 pv2