Mednarodni projekt FIT INTERNATIONAL

Fit international je projekt promocije gibalne športne aktivnosti za zdravje otrok in mladostnikov ter izobraževalni program za strokovni kader vrtcev in osnovnih šol. Temelj Fit pedagogike je razvijati in ustvarjati učenje skozi gibanje in gibanje skozi igro. Ko se otroci skozi igro učijo gibati, se hkrati učijo. Na tak način rastejo v sposobnejše osebe, izzivajo svojo ustvarjalnost in se pri iskanju rešitev učijo razmišljati.

Cilj projekta je razvijati in ustvarjati učenje skozi gibanje in gibanje skozi učenje, povečati telesno de-javnost za krepitev zdravja , gibanje naj otroku postane nepogrešljiva navada in hkrati postane del njegovega vsakdanjika ter izboljšanje učnega okolja in uspeha. Strokovni delavci bomo gibalne aktiv-nosti vključevali v vsa področja in v vse načrtovane dejavnosti, in ne zgolj samo v področje gibanja.

Fit vadbeni program je privlačen in dostopen vsem otrokom, ne glede na njihove gibalne sposobno-sti, spol, starost, socialni položaj, veroizpoved. Vsebuje energične, vznemirljive in zabavne gibalne aktivnosti, katerih moto je vrniti zabavo in igro v športno vzgojo otrok ter s tem gi-banje in šport otrokom predstaviti kot potrebo in ne kot obveznost. V okviru projekta bomo v šoli in vrtcu izvajali številne dejavnosti – nekatere bodo potekale preko celotnega šolskega leta, druge pa bodo enkratni dogodki namenjeni spodbujanju gibalno aktivnega življenjskega sloga.

Preko celotnega šolskega leta bomo v šoli in vrtcu:

• uporabljali pristope in metode FIT pedagogike (FAM in FDGI),
• se podajali na FIT aktivne sprehode,
• spodbujali otroke k FIT hidraciji,
• obiskovali telovadnico in izvajali FIT vadbene ure.

Z različnimi dejavnostmi, delavnicami bomo obeležili:

• DAN SLOVENSKEGA ŠPORTA – 23. september,
• SVETOVNI DAN HOJE – FIT hoja za zdravje – 15. oktober,
• SVETOVNI DAN ZDRAVJA – 7. april in
• SVETOVNI DAN ŠPORTA – 31. maj.

Tina Stanovnik