Razpis učnih mest

RAZPIS UČNIH MEST ZA IZOBRAŽEVANJE V NIŽJE IN SREDNJE POKLICNEM IZOBRAŽEVANJU TER V SREDNJE STROKOVNEM IN POKLICNO-TEHNIŠKEM IZOBRAŽEVANJU

Razpis učnih mest je pripravljen po območnih zbornicah Gospodarske zbornice Slovenije z namenom, da se informacije in podjetja čimbolj približajo učencem in srednjim šolam. Za izvajanje praktičnega usposabljanja z delom se lahko sklene individualna ali kolektivna učna pogodba. Individualno učno pogodbo skleneta delodajalec in dijak ter njegovi starši oziroma zakoniti zastopnik, kolektivno učno pogodbo pa sklene šola in delodajalec. Informacije o tem, za katere izmed navedenih poklicev izvaja praktično izobraževanje posamezno podjetje, dobijo učenci v posameznih podjetjih. Razpis pa vsekakor ni ovira, da se učenci ne pozanimajo še v podjetjih, ki so jim bolj znana in krajevno bližja. Razpis učnih mest je objavljen tudi na spletnih straneh GZS, naslov: www.gzs.si ali na: