Veseli december v vrtcu Sv. Peter

V mesecu decembru so se v enoti Sveti Peter dogajale številne dejavnosti. Obiskala nas je vzgojiteljica Bojana in nam zaigrala lutkovno igrico Zlatolaska in trije medvedi. Miklavž nas je presenetil s svojimi dobrotami in nam tudi malce ponagajal, saj je otrokom pustil ogromno kuhalnico.

Kot vsako leto smo izvedli tradicionalni pohod z lučkami, pridno smo pekli in vrtec je dišal po prazničnih dobrotah. Otroci so mlajšim odigrali lutkovno predstavo Repa velikanka, šolarji pa so vrtčevske otroke razveselili s predstavo Volk in sedem kozličkov. Rajali smo in se veselili ter si na božični dan pripravili slavnostno kosilo ob soju sveč. Otroke pa je najbolj razveselil obisk dedka Mraza s plesno predstavo. Zabavali smo se in sladkali.

Prvi dan zime smo obeležili s prihodom babice Zime. Vzgojiteljice smo pripravile lutkovno predstavo in otrokom pričarale zimo.

S šolarji smo si pričarali pravi praznični kino, kjer smo si ogledali risanko Jelenček Rudolf in si privoščili kokice.

decsvp3

decsvp1