Skrb za naše zdravje

V četrtek, 8.3. 2018  je  otroke skupine Palčkov in Zvezdic obiskala višja med. sestra, Ga. Katja Štajner (zdravstveni dom Lucija). Delavnico pa je izvedla tudi v vrtcu Sveti Peter.  Preko igre  je otroke poučila o zdravem prehranjevanju. Otroci so razvrščali hrano glede na skupine  – pogostost uporabe oz. konzumiranja. Ugotovili smo, da otroci pravzaprav že veliko vedo, res pa je, da se je določeni »nezdravi« hrani težko upreti.

Ga. Katja je otroke opozorila, da morajo tudi veliko piti, predvsem vode.  Da si bodo otroci povedano lažje zapomnili velja pravilo petih prstkov – pet kozarcev vode na dan in  pet obrokov na dan.

Hvala Katji za zanimivo urico.

Ob zaključku delavnice pa je otrokom prikazala tudi pravilno in temeljito umivanje rok.

Zapisala: Tanja Mozgan Imperl