Pust

V pričakovanju pusta smo se na Osnovni šoli Sečovlje pripravljali že pred šolskimi počitnicami. Učenci so pri pouku in v podaljšanem bivanju izdelovali pustne maske, prepevali pustne pesmi, se pogovarjali o starih ljudskih običajih in navadah in še in še.

Da pa bi pregnali zimo, smo pustni torek učenci prve triade pričeli nekoliko drugače kot običajno. V šolo smo prišli namaškarani. Prepevali in plesali smo ob ritmih dobre glasbe, za malico pa smo se posladkali s pravimi pustnimi krofi.

Po rekreativnem odmoru smo se v povorki odpravili po Sečovljah. Obiskali smo trgovino v Sečovljah in letališče Portorož. Potrkali smo tudi na nekatera vrata, kjer so nas prijazno sprejeli in obdarili. V zahvalo smo jim zapeli pustne pesmi in odgnali zimo.