Dan odprtih vrat v gasilskem domu Sečovlje

Otroci vrtca Sečovlje in podružnice Sv. Peter  so se udeležili dneva odprtih vrat, ki ga vsako leto v mesecu oktobru – mesecu požarne varnosti, organizirajo v Prostovoljnem gasilskem društvu Sečovlje – PGD Sečovlje.

Takoj po malici smo se peš odpravili proti gasilskemu domu, kjer so nas že pričakovali gasilci v uniformah. Otrokom so razkazali gasilska vozila in pripomočke, ki jih uporabljajo pri svojem delu. Razložili so, zakaj so gasilci pomembni pri reševanju in pomoči ljudem pri različnih nesrečah. Vsi otroci so se lahko povzpeli v gasilsko vozilo in se tudi sami vživeli v vlogo gasilca. Predvsem dečki so bili navdušeni in so vse z zanimanjem opazovali.

Gasilci so nam demonstrirali gašenje ognja, najpogumnejši pa so se preizkusili v gašenju; seveda so jim pri tem pomagali in bili navzoči gasilci. Otrokom je bilo zelo všeč saj so za nekaj trenutkov postali pravi gasilci. Ob koncu predstavitve nas je pospremila sirena.

Polni novih doživetij smo se vrnili v vrtec.

Zapisala: Maja Čurkovič Čagalj