Korona virus

Spoštovani starši!

Glede na trenutno stanje v državi po potrjenih primerih okužbe s koronavirusom (SARS-CoV-2), in vezano na navodila Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) za preprečevanje širjenja le-tega ter posodobljenih usmeritev s strani MIZŠ, vam posredujemo naslednje informacije:

• V Sloveniji še ni razglašena epidemija in niso izrečeni ukrepi zapiranja vrtcev, šol in ostalih izobraževalnih ustanov. Tudi na naši šoli poteka pouk po urniku in po predpisanem programu.
  • Še dosledneje izvajamo trenutno veljavne preventivne ukrepe (higiena rok, kašlja, prezračevanje, pogostejše čiščenje in razkuževanje površin).
  • Na nivoju celotnega zavoda bomo začasno odpovedali vse oblike dela z zunanjimi izvajalci, ki bi zaradi bližjih osebnih stikov povzročili dodatna tveganja (roditeljski sestanki, delavnice, prireditve).
  • Govorilne ure v mesecu marcu bodo potekale po predhodnem dogovoru s posameznim učiteljem. Spodaj so navedeni elektronski naslovi strokovnih delavcev.
  • V primeru odsotnosti vašega otroka je zaželeno, da razredniku sporočite tudi vzrok odsotnosti.
  • V kolikor bi NIJZ na naši instituciji potrdil primer okužbe z novim koronavirusom (SARS-CoV-2) bodisi med zaposlenimi ali med uporabniki, bomo v sodelovanju z NIJZ delovali po podanih natančnih in jasnih navodilih in postopkih.
  • NIJZ je edini relevanten vir za informacije in potrditev novih primerov okužb na območju RS.
  • Na šoli imamo pripravljen Načrt za kontinuirano delovanje in izvajanje v vzgojno izobraževalnem zavodu OŠ Sečovlje v času okužbe s koronavirusom, ki bo po potrebi stopil v veljavo.
  • Vse spremembe, ki bi vplivale na vzgojno izobraževalno delo v našem zavodu, bomo sproti objavljali na spletni strani šole.

Elektronski naslovi strokovnih delavcev:

Barbara Abram barbara.abram1@ossecovlje.si
Marjeta Blagojević marjeta.blagojevic@ossecovlje.si