Obisk Obalne lekarne Lucija

“Z roko v roki do novega znanja”

Tudi naša šola je središče življenja v kraju. Zato smo se v sklopu izbirnega predmeta Poskusi v kemiji v ponedeljek, 29. januarja 2024, podali na obisk Obalne lekarne v Luciji. Ogledali smo si galenski laboratorij, razvrščanje zdravil in drugih pripomočkov, spoznali tipe receptov, delo v lekarni ter izdelovanje določenih zdravil in drugih pripravkov kot so mazila, kreme, sirupi, kapljice, itn. Seznanili smo se tudi s samim delovanjem lekarne, od nabave proizvodov do porabnikov. Predstavili so nam, kako poteka delovni dan zaposlenih v lekarni. Hkrati so nas seznanili tudi s šolanjem za ta poklic, bodisi postati magister farmacije oziroma farmacevtski tehnik. Farmacevtka, ga. Barbara Vatovec Rojc, nam je razkazala različne prostore, ki so pomembni pri delu v lekarni. Slišali smo precej koristnih informacij in preživeli krasen ter poučen del popoldneva. Takšen prenos in širjenje znanja ter sodelovanje lahko pri marsikaterem učencu osnovnošolcu prebudi navdih in zanimanje za tovrsten poklic.
Hvala osebju lekarne Lucija, ki nas je sprejelo in gostilo.

Učiteljica Marinela Čapalija