Velikonočne dobrote

V tednu pred Veliko nočjo smo šli učenci POŠ Sv. Peter na obisk h gospe Silvano Delgiusto, ki je tudi nona naših dveh učencev, Natalie in Marka. Gospa Silvana, s katero smo že sodelovali ob obletnici podružnične šole, nas je povabila na peko velikonočne pince in poslikavo pirhov. Testo, ki ga je gospa Silvana že zjutraj pridno zamesila, smo oblikovali v razne kite in srčke ter vanje vstavili jajca. Medtem, ko nam je bilo zaradi zakurjene peči v prelepi kuhinji, ki z nešteto predmeti odraža življenje v preteklosti, prijetno toplo in so se naše pince pekle, smo naredili pirhe. Na jajca smo položili razne travne bilke in deteljice, vse skupaj ovili v mrežaste najlon nogavice, zavezali z vrvico in dali kuhati. Nato si je vsak izbral najlepši pogrinjek, ki so jih naredili Silvanini bivši lucijski učenci pri gospodinjstvu, saj je bila tudi Silvana nekoč učiteljica. Tudi slike teh nam je gospa Silvana kasneje dostavila na šolo in smo lahko z novo idejo tudi sami doma okrasili mizo za praznično pojedino. Ko so bile pince s pirhi pečene, smo jih navdušeno občudovali ter komaj čakali, da jih nesemo domov pokazat staršem. Za ta prelep dan se tako učenci kot učiteljici Mateja in Marjeta iskreno in iz srca še enkrat zahvaljujemo “noni Silvani” za ves trud, vso pripravo in gostoljubje, s katerimi nam je pričarala čudovito dopoldne!

Zapisala Marjeta Blagojević