Jadranje z JK Pirat

Tudi letos so se četrtošolci odzvali vabilu JK Pirat, ki že vrsto let organizira, v okviru športnega dne, enodnevni brezplačni (spoznavni) tečaj jadranja na Bernardinu. Učenci spoznavajo vetrove, ki pihajo pri nas; se preizkušajo v vozlih; se naučijo, kako je sestavljena jadrnica (optimist) in se za zaključek podajo z njo na morje. Tokrat so imeli tudi priložnost spoznati slovenska jadralna olimpijca Tino Mrak in Jakoba Božiča.

Člana JK Pirat (Tina Mrak in V. Borštnar) so obiskali tudi našo šolo, kjer so nad jadranjem navdušili tudi učence od 1. – 5. razreda. Učenca naše šole in odlična jadralca, Val Grbec (tudi državni prvak) in Anei Jakomin, sta predstavila jadrnico (optimist) in tečaj jadranja, ki bo potekal poleti.

Tovrstne izkušnje so za naše učence zelo dragocene, saj živimo ob morju in prav je, da smo z njim povezani preko različnih dejavnosti.

(Ogledano skupaj: 100, današnjih ogledov: 1)

Morda vam bo všeč tudi...