Teden knjige

Kot vsako leto smo tudi letos v vrtcu Sečovlje obeležili teden knjige. Z njim je povezan tudi slovenski kulturni praznik 8. februar. Otroci so ta teden imeli možnost, da so z različnimi dejavnostmi začutili pomen tega praznika. Ob pogovoru z vzgojitelji so se seznanili s pomembnim slovenskim pesnikom Francetom Prešernom, poslušali slovensko himno in se pogovarjali kdaj ter kdaj jo slišimo. Ogledali so si šolsko knjižnico, starejšim skupinam je knjižničarka predstavila knjigo Povodni mož, mlajšim pa je prebrala pravljico primerno njihovi starosti. Vsi otroci so se udeležili proslave v prostorih vrtca, kjer so si ogledali lutkovno predstavo Trije medvedi, nato pa so se vse skupine predstavile s točko. Otroci skupine Sončkov so pridno zbirali svoje najljubše knjige, jih v skupini predstavili in naredili razstavo.

Teja Sabadin

DSCN9047DSCN9272 DSCN9274DSCN9127