Bralni maraton

Letošnji že tradicionalni Bralni maraton je potekal na isti dan kot je potekala Noč knjige po Sloveniji, in sicer v petek 21. in soboto 22. aprila. K sodelovanju smo povabili tiste učence od 5. do 9. razreda, ki še niso opravili bralne značke in vse tiste, ki radi berejo.

Zunaj nas je čakalo sonce in tako smo druženje začeli s sprehodom. S seboj smo vzeli knjige, ki smo jih prebirali ob postankih na poti. Uživali smo v naravi, toplem soncu in branju.
Ob prihodu k šoli smo se odločili, da izkoristimo sončno vreme še za športne igre in druženje na igrišču pred šolo. Seveda smo postali kmalu lačni in tako je sledila večerja. Odvili smo sendviče, razne prigrizke in nekateri tudi končno pričakali naročeno pico.

Siti in zadovoljni smo odšli v telovadnico, kjer smo si pripravili ležišča. Čas je bil za branje naših najljubših knjig. Po branju in ugasnjeni luči smo se pogovarjali še dolgo v noč.
Naslednji dan smo se poslovili s še eno izkušnjo več in prepričani, da bralni maraton ponovimo tudi naslednje leto.

Učiteljici Roberta Jug, Jerneja Šinigoj in knjižničarka Barbara Semolič