Tako enaki pa tako različni, LOGOUT

V torek, 6. februarja, smo šestošolci in sedmošolci imeli poseben dan Tako enaki pa tako različni in Logout. Najprej smo reševali anketo o varni uporabi interneta. Potem smo se o tem pogovarjali. Večinoma učenci preveč uporabljajo internet, igrajo igrice ali so na družabnih omrežjih. Izvedeli smo, da obstajajo znaki odvisnosti od interneta, npr. ko pada šolski uspeh, ko učenci ne jedo dovolj … V tem primeru se učenci lahko zatečejo v Izolo v prostore društva Logout. Veliko vlogo imajo pri vsem tem starši, da se z otroki pogovarjajo o internetu in jih imajo tudi nekoliko pod nadzorom. Potem smo šli na malico. Po malici smo učenci imeli delavnico Tako enaki pa tako različni. Ugotavljali smo, katere dolžnosti imajo določene pravice. Vsaka pravica ima tudi svojo dolžnost. V trojicah oz. manjših skupinicah smo po zgodbi organizirali odhod iz države zaradi vojne. Ime te delavnice je bilo Pobeg. Ugotavljali smo, kako bi zbežali iz države, kakšen prevoz bi imeli, kam bi odšli, kaj bi s sabo vzeli. Delavnica je bila zabavna, ker smo izvedeli veliko novih stvari in ker smo delali v obliki igric. Veliko smo se tudi pogovarjali.

Mateja Bažec in Julija Kuzmin Delgiusto