Sedmi razred gre na potep v Piran

V sredo, 7. 2., smo se sedmošolci odpravili na ekskurzijo v Piran. najprej smo se odpravili v mestno knjižnico Piran, kjer smo prejeli knjigo Zvezde vabijo. Tam smo si tudi ogledali knjižnico. Tekmovali smo v žrebanju in morda bomo zadeli kakšno nagrado. Malico smo pojedli in se odpravili v muzej Sergeja Mašere. Tam smo si ogledali razstavo o Rimljanih. Izvedeli smo, da so tudi v Sečovljah našli ostanke rimskih mozaikov. Potem pa smo se odpravili v muzej školjk, ki je zelo izvirno ime. Učenci so bili navdušeni, ko so ugotovili, da tudi školjke skačejo in plavajo. Tudi školjke imajo eno nogo, s katero skačejo. Plavajo pa tako, da se odpirajo in zapirajo. Pesem Prisluhni školjki sicer razlaga, naj prisluhnemo školjki, a bi v resnici morali prisluhniti polžu, saj se sliši morje v polžu. Vse to in še marsikaj novega smo izvedeli med obiskom tega zanimivega muzeja.

Mateja Bažec in Julija Kuzmin Delgiusto