Teden otroka

Letošnji teden otroka smo z različnimi aktivnostmi pozdravili tudi v oddelkih podaljšanega bivanja, kjer smo se osredotočili na kvalitetno preživljanje prostega časa. Najprej smo učiteljice podaljšanega bivanja oblikovale anketni vprašalnik, kjer smo želele izvedeti koliko prostega časa učenci sploh imajo, kako si ga organizirajo, kdo jim pri tem pomaga ter kaj takrat najraje počnejo. Njihove odgovore smo nato upoštevale pri nadaljnji organizaciji prostega časa v tednu otroka. Vprašalnike smo analizirale, odgovore strnile na miselne vzorce, ki stojijo na hodniku razredne stopnje. V naslednjih dneh so nato potekale razne aktivnosti. V torek so na atletski stezi potekale štafetne igre, kjer so učenci od 1. do 5. razreda v pomešanih ekipah tekmovali v raznih športnih disciplinah. Naslednji dan je na hodniku razredne stopnje potekal »turnir« družabnih iger. Učenci so se pomerili v šahu, kartah in spominu, seveda pa ni manjkala tudi igra človek ne jezi se. V četrtek so imeli učenci čas za prosto igro, da je lahko vsak počel tisto, kar ga najbolj veseli in navdušuje. Nekateri so risali, drugi brali, tretji urili svoje ročne spretnosti, itd. V petek je ponovno potekal turnir iz družabnih iger, kjer smo učiteljice učence predhodno povabile, da od doma prinesejo tudi svojo najljubšo družabno igro. Na hodniku razredne stopnje je bilo zelo živahno, kar si lahko tudi ogledate na priloženih fotografijah.

Zapisala: Nina Čurin