Jesenski pohod

V sklopu projekta Trajna mobilnost, smo imeli učenci 1. a in 1. b razreda športni dan.

Zjutraj smo se ogreli na atletskem igrišču in se odpravili na krajši jesenski pohod po Sečovljah. Med potjo smo opazovali prometne znake in naravo. Ustavili smo se sredi travnika, kjer smo se okrepčali. Ob prepevanju pesmi Abraham ma sedem sinov, smo pot nadaljevali proti šoli. Preživeli smo čudovit dan.

Učenci 1.a in 1.b z učiteljicami

Včeraj je bil slovenski dan športa, zato smo se danes, 24. septembra, učenci 2.a in 3.a razreda skupaj z učiteljicami odpravili na pohod do Kort. Zjutraj smo se zbrali v šolski avli, v svoje nahrbtnike spravili malico in se odpravili novim dogodivščinam naproti . Del poti smo ob veselem čebljanju in prepevanju pesmi o Kekcu prehodili po cesti, nato smo jo bolj tiho mahnili po gozdni poti, da ne bi preveč vznemirili gozdnih živali. Opazovali smo ali je v naše kraje včeraj že prišla jesen. Na tleh smo našli želodove kapice. Ker so bila tla suha, nismo opazili nobene sveže stopinje gozdnih živali. Sredi poti smo se ustavili in se odžejali. Prisluhnili smo tretješolcem pri deklamaciji pesmi. Kot bi trenil smo že bili pred Kortami in ker so bili naši trebuščki že prazni, nam je malica zelo teknila. Kmalu smo se odpravili nazaj proti šoli. Pot nas je vodila skozi Medoše. Pred Krogom smo se ustavili na travniku, kjer je čudovit razgled na Sečoveljske soline. Fantje so se takoj povzpeli na kup zemlje ter pridno vrtali in kopali po njem, drugi so se lovili naokoli ali poklepetali s prijatelji. Ob prihodu v šolo smo bili enotnega mnenja, da smo skupaj preživeli čudovit dan v naravi.

Učenci 2.a in 3.a z učiteljicami