Nastop učencev v predsedniški palači

V sredo, 25. oktobra smo se učenci Osnovne šole Sečovlje udeležili dneva odprtih vrat Urada predsednika Republike Slovenije ob dnevu suverenosti. Predsednik Republike Slovenije Borut Pahor je obiskovalce Predsedniške palače sprejel in nagovoril, otroški pevski zbor Sečovlje, člani turističnega krožka in folklorna skupina Šaltin iz Sv. Petra pa smo sodelovali v krajšem programu in kulturno obogatili slovesni dogodek ob dnevu odprtih vrat.

12. oktobra je na Osnovi šoli Sečovlje potekal drugi vseslovenski šolski narečni festival »Vsaka vas ima svoj glas« pod častnim pokroviteljstvom predsednika republike. Ker se predsednik Borut Pahor prireditve žal ni mogel udeležiti, smo se odzvali na njegovo povabilo in tako popestrili kulturni program ob državnem prazniku.

Zahvaljujemo se tudi občini Piran, ki nam je sofinancirala prevoz do Ljubljane.

Jan Špeh, 9. razred