Ura pravljic v vrtcu Sečovlje

V snežnem viharju ježku odpihne gnezdo, zato se zavije v svoj topel šal in se odpravi proti jazbečevi hiši. Na svoji poti sreča mišjo družino, vidro mamo srno s srnjačkom – in prav vsi trepečejo v hudem mrazu. V pomoč jim ponudi svojo kapo, rokavice in šal.
To je odlomek pravljice katero sta tetke pripovedke v četrtek, 24. 11. 2022 izbrale za uro pravljic v vrtcu Sečovlje. Otroci so zelo pozorno poslušali. Po poslušanju pravljice je vsak otrok povedal kaj si je najbolj zapomnil in pravljico po svoje obnovil.
Za zaključek je vsak otrok iz volne izdelal svojo kapo za ježka. Prav vsi so bili zelo veseli z rezultatom svojega izdelka in kapo ponosno odnesli domov.
Kdo ve! Mogoče so na poti domov srečali ježka in mu ponudili kapo, da ga ne bo zeblo.

Tetki pripovedki Janja in Barbara