V živalskem vrtu

V sredo, 24.5.2023, smo šli v živalski vrt. V šoli smo se učenci 1. triade zbrali ob 7.15. Ko smo bili vsi, smo se odpravili ob 7.30 na avtobusno postajo, kjer nas je že čakal avtobus. V avtobusu smo se vozili eno uro in pol. Ko smo prispeli v živalski vrt, so nas tam čakali učenci iz Svetega Petra. Dali smo se v kolono in skupaj z malico v rokah odšli noter. Tam smo pojedli malico in se dali v tri skupine. Naša skupina si je najprej ogledala pujse, opice, labode, alpake in surikate. Potem smo videli malo večje živali in te so bile: morske leve, žirafe, slone, leve, geparde in še veliko drugih. Nato smo prišli nazaj na vhod, kjer nas je pričakala vodička. Šli smo v eno učilnico, kjer nam je vodička pokazala kačo. Povedala nam je zanimivosti o kači. Potem nam je vodička kačo dala v roko. Nato smo si ob 11. uri ogledali predstavo morskega leva. Bilo je zelo lepo. Na koncu so tisti, ki so hoteli, odšli božat prašičke in si ogledati še črnega laboda, nutrije in pelikane. Potem smo lahko božali majhne prašičke. Nazadnje smo se vse tri skupine ponovno zbrale na vhodu in pojedli smo kosilo. Ob 13.30 smo se odpravili na avtobus in se spet vozili eno uro in pol. Na avtobusu je začelo deževati. V šolo smo prišli ob 15. uri. Zelo smo se imeli lepo v živalskem vrtu.

učenka Gloria Grižon, 3.a